The Health Care Mess: jak się do tego zabraliśmy i co zrobimy, aby wyjść ad

Książka koncentruje się również w nieproporcjonalny sposób na kwestiach ważnych dla szpitali medycznych i akademickich – co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że Richmond i Fein spędzili większość swoich kariery w prestiżowych akademickich ośrodkach medycznych. Dlaczego więc należałoby przeczytać tę książkę. W trakcie swojej wybitnej kariery autorzy brali udział w niezliczonych debatach na temat polityki zdrowotnej, dużej i małej. Są weteranami walk o ubezpieczenie nieubezpieczonych, szkolenie lekarzy, zdrowie psychiczne i nadużywanie substancji oraz finansowanie badań, opieki nad pacjentem i edukacji medycznej. Mają duże doświadczenie w zachowaniu agencji federalnych i państwowych, akademickich ośrodków medycznych, ubezpieczycieli, biurokratów i biurokracji, a także głębokiej wiedzy na temat różnych sposobów finansowania i świadczenia usług zdrowotnych przez Stany Zjednoczone.
Ta książka oddaje te doświadczenia w wyrafinowane historyczne i instytucjonalne spojrzenie na to, dlaczego nasz system opieki zdrowotnej wygląda tak, jak robi to. Autorzy wykazują, że amerykańska placówka medyczna poświęciła swoją uwagę odpieraniu rządu, tylko po tym, jak rynek stracił przytomność. Pokazują, w jaki sposób reforma systemu opieki zdrowotnej zawsze dotyczyła zarówno kwestii technicznych, jak i politycznych. Piszą rozsądnie i beznamiętnie o naszej publicznej infrastrukturze zdrowotnej, błędach lekarskich i kilku innych kwestiach politycznych, z którymi mierzymy się w różnych naszych zdolnościach jako dostawców, pacjentów, podatników i obywateli. Ich historyczna perspektywa zapewnia szerokie poparcie dla aforyzmu ekonomisty Stuarta Altmana, że powszechne ubezpieczenie zdrowotne, które chroni swoją murawę, jest pierwszym wyborem dla każdego – ale drugim wyborem nie jest nic.
Podsumowując, warto przeczytać książkę pod kątem tego, w jaki sposób znaleźliśmy się w miejscu, w którym się znajdujemy oraz sposobów i sposobów dotarcia do innych miejsc, nawet jeśli nie podziela się ich opinii na temat optymalnego miejsca docelowego lub planu podróży. .
David A. Hyman, MD, JD
University of Illinois, Champaign, IL 61820
[email protected] uiuc.edu
[hasła pokrewne: badania przed oddaniem krwi, choroba pląsawica huntingtona, masaż przeciwwskazania ]
[patrz też: przychodnia familia, asubtela, masaż przeciwwskazania ]