Kiedy Prawo i etyka się zderzają – dlaczego lekarze biorą udział w egzekucjach ad 6

Ale po tym, jak dali mu wszystkie trzy zastrzyki, rytm serca więźnia trwał dalej. To był agonalny rytm – powiedział dr A. On nie żył – nalegał. Niemniej jednak rytm był kontynuowany. Zespół spojrzał na dr A. Jego wyjaśnienie tego, co wydarzyło się dalej, odbiega od tego, czego nauczyłem się z innego źródła. Powiedziano mi, że polecił podać kolejny bolus potasu. Kiedy zapytałem go, czy to zrobił, powiedział: Nie, nie zrobiłem tego. O ile pamiętam, nic nie mówiłem. Myślę, że to mógł być inny lekarz. Oczywiście, wszystkie linie graniczne zostały skrzyżowane. Zgodził się wziąć udział w egzekucjach jedynie po to, by wymawiać śmierć, ale dzięki byciu obecnym, dzięki wiedzy eksperckiej, otworzył się na wezwanie, by robić więcej, aby wziąć odpowiedzialność za samą egzekucję. Być może nie był katem. Ale był bliski tego. Zapytałem go, czy wiedział, że jego działania – wszystko, od monitorowania egzekucji do pomocy urzędnikom w procesie dostarczania narkotyków – naruszyły kodeks etyki AMA. Nigdy nie miałem żadnych podejrzeń – powiedział. I rzeczywiście, jedyne badanie przeprowadzone w tej sprawie w 1999 r. Wykazało, że zaledwie 3 procent lekarzy wiedziało o wszelkich wytycznych dotyczących ich udziału w egzekucjach.8 Humanitaryzacja śmiertelnych zastrzyków została jednak zakwestionowana w sądzie. Państwo wezwało doktora A do publicznego złożenia zeznań w sprawie procesu, w tym szczegółów egzekucji, w której więzień wymagał centralnej linii. Jego lokalna gazeta wydrukowała tę historię. Słowo rozeszło się po jego mieście. Niedługo potem przybył do pracy, by znaleźć napis wklejony do drzwi jego kliniki, THE DILLTOR KILLER. Wyzwanie dla jego licencji lekarskiej zostało złożone w państwie. Jeśli wcześniej nie był świadomy stanowiska AMA w tej sprawie, był teraz.
Dziewięćdziesiąt procent jego pacjentów popierało go, powiedział, a państwowa rada lekarska utrzymała jego prawo jazdy zgodnie z prawem, które określało udział w egzekucjach jako dopuszczalną aktywność dla lekarza. Ale zdecydował, że nie chce już więcej kontrowersji i przestaje. Wciąż broni tego, co zrobił. Gdyby jednak wiedział o stanowisku AMA, nigdy bym się nie zaangażował , powiedział.
Dr B mówił do mnie między wizytami w klinice. Jest lekarzem rodzinnym i uczestniczył w około 30 egzekucjach. Zaangażował się dawno temu, kiedy metoda pierwotna była rażeniem prądem, a następnie kontynuowana przez przejście do śmiertelnych zastrzyków. Pozostaje uczestnikiem do dziś. Ale okazało się, że był bardziej ostrożny i refleksyjny na temat swojego zaangażowania niż dr A. Wydawał się także bardziej zaniepokojony.
Również doktor B najpierw podszedł do pacjenta. Jednym z moich pacjentów był śledczy w więzieniu – powiedział. Nigdy nie rozumiałem jego roli, ale był pośrednikiem między państwem a więźniami. Został wynajęty do monitorowania, że państwo się nimi zajmuje. Mieli dwie pierwsze egzekucje po przywróceniu kary śmierci, a drugi problem polegał na tym, że lekarze zdawali się w minutę po wydarzeniu i wciąż słyszeli bicie serca. Obaj lekarze robili to z uprzejmości, ponieważ placówka znajdowała się w ich okolicy
[przypisy: kapoplastyka stawu biodrowego cena, oddział rehabilitacji kardiologicznej, choroba pląsawica huntingtona ]
[hasła pokrewne: objawy nietolerancji pokarmowej, sok z pomarańczy właściwości, kapoplastyka stawu biodrowego cena ]