Kiedy Prawo i etyka się zderzają – dlaczego lekarze biorą udział w egzekucjach ad 10

Nie martwię się, że Timothy McVeigh został stracony za 168 osób, które zabił w zamachu w Oklahoma City, lub że John Wayne Gacy był za popełnienie 33 morderstw. Unia Europejska odmawia udziału w procesie Saddama Husseina z powodu nalegań sądowych na dopuszczenie kary śmierci jako możliwej kary, ale biorąc pod uwagę rolę Husseina w masakrze ponad 100 000 ludzi, stanowisko europejskie tylko mnie zastanawia. Mimo to zawsze uważałem zaangażowanie w egzekucje przez lekarzy i pielęgniarki za niewłaściwe. Opinia publiczna udzieliła nam nadzwyczajnej i wyłącznej dyspensy, aby podawać ludziom narkotyki, nawet do momentu utraty przytomności, wkładać igły i rurki do ich ciał, robić to, co w innym przypadku byłoby uważane za napaść, ponieważ robimy to w ich imieniu – aby oszczędzać ich życiu i zapewni im komfort. Aby państwo przejęło kontrolę nad tymi umiejętnościami dla celów przeciwko człowiekowi – dla kary – wydaje się niebezpieczną perwersją. Społeczeństwo zaufało nam potężnymi zdolnościami i im chętniej wykorzystujemy te umiejętności przeciwko indywidualnym ludziom, tym bardziej ryzykujemy to zaufanie. Publiczność może lubić egzekucje, ale nikt nie lubi katów.
Jednak moje rozmowy z lekarzami i pielęgniarką, którą wytropiłem, oburzały oba te poglądy – i nie rozmawiałem bardziej niż z ostatnim lekarzem, z którym rozmawiałem. Dr D jest 45-letnim lekarzem ratunkowym. Jest także wolontariuszem dyrektora medycznego w schronisku dla maltretowanych dzieci. Pracuje nad zmniejszeniem bezdomności. Sprzeciwia się karze śmierci, ponieważ uważa ją za nieludzką, niemoralną i bezcelową. I do tej pory brał udział w sześciu egzekucjach.
Około ośmiu lat temu zbudowano nowe więzienie przy szpitalu, w którym pracował, i miał ambulatorium wielkości całego naszego pogotowia . Więzienie wymagało lekarza. Tak więc, z ciekawości, jak nic, Dr. D zaczął tam pracować. Odkryłem, że to kocham – powiedział. Więzienie jest niszową opieką zdrowotną. Więzienia, jak zauważył, różnią się od więzień tym, że mieszczą ludzi aresztowanych i oczekujących na proces. Większość z nich mieści się zaledwie od kilku godzin do kilku dni, a następnie zostaje zwolniona. Nadużywanie substancji i niezgodność jest wysoka. Ludzie mają szeroki zakres potrzeb medycznych. To fascynująca populacja. Ustawienie jest bardzo podobne do ER. Możesz wywierać ogromny wpływ na ludzi i na zdrowie publiczne. Z czasem przeniósł swoją pracę do systemu więzienia. Zbudował grupę medyczną dla więzień w swojej okolicy i wkrótce stał się zwolennikiem medycyny korekcyjnej.
Trzy lata temu lekarze, którzy byli zaangażowani w egzekucje w jego państwie, wycofali się. Urzędnicy pytali dr D, czy jego grupa zawrze umowę. Przed udzieleniem odpowiedzi poszedł świadkiem egzekucji. To było bardzo emocjonujące doświadczenie dla mnie , powiedział. Byłem zszokowany, gdy mogłem być świadkiem czegoś podobnego. Od czasów college u sprzeciwiał się karze śmierci i nic, co zobaczył, nie sprawiło, że poczuł się inaczej. Ale jednocześnie czuł, że są potrzeby, które mógłby służyć lekarzowi korekcyjnemu.
Czytał o etyce uczestnictwa
[przypisy: piperine forte skład, szpital inowrocław poradnie, trombofilia diagnostyka ]
[przypisy: zoz ursynów, fizjoterapia na czym polega, szampon do wrażliwej skóry głowy ]