Zarządzanie urazem kałowo-torowym

Ten podręcznik został zredagowany przez lekarzy, którzy są zatrudnieni w Maryland Institute for Emergency Medical Services Systems. Trzej redaktorzy to chirurg kardiochirurgiczny, traumatolog i lekarz specjalizujący się w medycynie ratunkowej. Ta mieszanka punktów widzenia nadaje książce unikalną perspektywę, której nie można znaleźć w innych podręcznikach dotyczących urazów klatki piersiowej. 23 rozdziały są ogólnie dobrze napisane i zwięzłe i zawierają niezwykle przydatne i aktualne bibliografie. Książka zawiera wyjątkowe ilustracje obejmujące standardowe techniki diagnostyczne w ocenie urazów sercowo-piersiowych, a także tomografii komputerowej i obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. Odpowiednie diagramy ilustrują mechanizmy obrażeń i podstawowe techniki stosowane w izbie przyjęć i sali operacyjnej.
Objęty materiał jest kompletny i obszerny, a specjalne rozdziały często nie znajdują się w innych książkach. Istnieją rozdziały poświęcone opiece nad urazem klatki piersiowej, zanim pacjent dotrze do szpitala, rozdział dotyczący wstępnej oceny pacjenta i wskazań do torakotomii, jeden dotyczący roli lekarza pogotowia w leczeniu urazów sercowo-płucnych i jeden poświęcony obrazowaniu i znieczulenie w urazie klatki piersiowej. Nawet takie rzadkie tematy, jak zatorowość gazowa, traumatyczne kurkumy i traumatyczne asfiksje mają własne rozdziały. Istnieje również rozdział dotyczący urazów klatki piersiowej u dzieci.
Ta książka jest ważnym dodatkiem do literatury. Będzie to najbardziej przydatne dla lekarzy specjalizujących się w chirurgii klatki piersiowej, traumatologii i medycynie ratunkowej. Materiał jest napisany w sposób zwięzły i zrozumiały dla studentów i mieszkańców.
Richard J. Shemin, MD
Boston University School of Medicine Boston, MA 02118

[hasła pokrewne: zoz ursynów, kapoplastyka stawu biodrowego cena, sok z pomarańczy właściwości ]