Transmisja pourodzeniowa wirusa niedoboru odporności typu 1 z matki na niemowlę – prospektywne badanie kohortowe w Kigali w Rwandzie ad 6

W Rwandzie tradycyjną praktyką jest nadawanie imienia noworodkowi w osiem dni po urodzeniu, po którym rodzice zazwyczaj wznawiają regularną aktywność seksualną. Dłuższy okres abstynencji wśród kobiet, które serokonwersja prawdopodobnie odzwierciedlały niestabilne partnerstwa seksualne charakteryzujące się nieobecnością ojca w domu w nieregularnych odstępach czasu. Nasze badanie pokazuje, że zakażenie HIV-1 może zostać nabyte po urodzeniu przez niemowlęta z serokonwersyjnych matek. Kiedy mierzy się szybkość transmisji, należy wziąć pod uwagę ważny czynnik: trudność w rozróżnianiu między późnym porodem a transmisją wewnątrzpochodową z transmisji po urodzeniu. Rzeczywiście, ostatnie badania sugerują, że PCR wykonywany z krwi pępowinowej lub krwi niemowlęcia w wieku poniżej dwóch miesięcy nie ma wrażliwości, ze względu na niewielką liczbę wirusowych kopii obecnych we krwi obwodowej we wczesnym okresie życia i sekwestrację wirusa w makrofagach tkankowych i inne sanktuaria.9 W analizie opublikowanych badań, w których zebrano wyniki dla 173 niemowląt matek HIV-1 seropozytywnych, PCR przeprowadzony przed osiągnięciem wieku jednego miesiąca zidentyfikował tylko 55 procent prawdziwie zainfekowanych niemowląt.10 Jednakże zagnieżdżone Technika PCR zastosowana w naszym badaniu okazała się szczególnie odpowiednia do diagnozy zakażenia HIV-1 u niemowląt i do znacznego zwiększenia jej wrażliwości. Wykorzystując tę technikę, Williams i współpracownicy byli w stanie prawidłowo zdiagnozować wszystkie infekcje wśród niemowląt w badaniu kohortowym 55 niemowląt urodzonych przez matki seropozytywnych HIV-1 w Szkocji.7 Wspieranie idei późnego porodu lub wewnątrzmacicznego przenoszenia wirusa HIV-1 u naszych czterech wczesnych niemowląt serokonwersyjnych fakt, że dwie z ich matek zmieniły stosunki OKT4 / OKT8 15 dni po porodzie, sugerując infekcję we wcześniejszym terminie. Podsumowując, po urodzeniu zakażenie HIV-1 zostało wykluczone u jednego niemowlęcia (przedmiot 6), można je zakwestionować u czterech (Pacjenci 1, 2, 3 i 5), ale zostało to udowodnione w czterech (Przedmioty 7, 10, 15, i 16). Na podstawie tych obserwacji można obliczyć dwa ekstremalne szacunki wskaźnika transmisji wirusa HIV-1 po urodzeniu. Po pierwsze, jeśli weźmie się pod uwagę, że wszystkie 4 niemowlęta z serokonwersją HIV-1 podczas pierwszych trzech miesięcy życia były zarażone albo w późnej ciąży, albo w trakcie procesu porodu, wskaźnik transmisji poporodowej wynosiłby 4 z 11 (36 procent, 95 procent zaufania przerwa, 10 do 72 procent). Po drugie, jeśli weźmie się pod uwagę, że wszystkie 4 niemowlęta zostały zakażone po urodzeniu, wskaźnik transmisji wynosiłby 8 z 15 (53 procent, przedział ufności 95 procent, 28 do 78 procent).
Należy podkreślić, że we wszystkich przypadkach niemowlęta nabyły infekcje HIV-1 po urodzeniu podczas tych samych trzech miesięcy, w których matki serokonwersowały. Sugeruje to, że szczytowa wiremia związana z wczesnym zakażeniem HIV-111 zwiększa ryzyko poporodowej transmisji wirusa HIV-1 z matki na dziecko, a nawet może być niezbędnym warunkiem dla tego zakażenia. Z pewnością nie jest możliwe ekstrapolowanie naszego oszacowania ryzyka przeniesienia HIV-1 na sytuacje, w których matki zostały zarażone przed zajściem w ciążę.
Faktycznie równoczesne pozyskanie wirusa HIV-1 przez matkę i niemowlę można wyjaśnić również teoretycznie poprzez transmisję wirusa z matki na dziecko.
[więcej w: fizjoterapia na czym polega, dentysta na nfz kraków, piperine forte skład ]