Szczepionki przeciw ptasiej grypie – wyścig z czasem cd

Niektóre z tych danych można wyprowadzić z wyników Treanor et al. w sprawie dalszej analizy. Wiek może być szczególnie ważny; osoby, które zmarły w wyniku wcześniejszych pandemii i zakażenia wirusem grypy A (H5N1), są nieproporcjonalnie dziećmi, nastolatkami i młodymi dorosłymi. Niezbędne są pilnie badania różnych poziomów dawek szczepionek podawanych z MF59 (licencjonowany adiuwant w Europie), wodorotlenkiem glinu lub innymi adiuwantami. Wiemy z poprzednich prac, że nowe białka hemaglutyniny (w tym H5) u osób, które nie zostały zagruntowane, są słabo immunogenne.9,10 W uznaniu tego faktu Departament Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Krajowe Instytuty Zdrowia sfinansowały badania ponad 30 kandydatów na szczepionki. Wczesne wyniki niektórych badań powinny być dostępne w ciągu najbliższych 6 do 12 miesięcy. Poprzednie badania nowej szczepionki przeciw grypie A (H5N3) podawanej z adiuwantem MF59 wykazały, że szczepionka podawana bez adiuwanta była słabo immunogenna, ale szczepionka podawana z adjuwantem MF59 w dwóch dawkach, każda tak mała jak 7,5 .g, była silnie immunogenna i powodowała krzyżową reakcję. neutralizujące przeciwciała przeciwko grypie A (H5N1) .1,1,12 Badania szczepionki przeciw grypie A (H2N2) podawane z adiuwantem ałunowym miały podobne wyniki: miana inhibitowania hemaglutynacji znacznie wzrosło w dawkach tak niskich jak 1,9 .g.9
Natychmiastowe opracowanie i testowanie takich szczepionek oszczędzających antygen, podawanych wraz z adiuwantem, jest konieczne zarówno w celu poprawy immunogenności, jak i zwiększenia liczby dostępnych dawek (jeśli niższe dawki są skuteczne). Ponadto żywe atenuowane szczepionki przeciw grypie przystosowane do zimna są bezpieczne, mają działanie immunogenne i mają istotną przewagę krzyżowej ochrony przed heterologicznymi szczepami grypy – co sugeruje obiecującą drogę do opracowania szczepionek pandemicznych. Umowa na opracowanie takich szczepionek została przyznana MedImmune. Inne podejścia do opracowania szczepionek obejmują DNA, wektory adenowirusowe13 i techniki wytwarzania hodowli komórkowych w celu zwiększenia szybkości i zdolności wytwarzania szczepionek. Podejścia te są obiecujące, zwłaszcza, że reasortancyjne kandydatury na szczepionki odwrotnej genetyki można wytworzyć w ciągu kilku tygodni
Trzydzieści lat temu Stany Zjednoczone próbowały zareagować na zagrożenie pandemią grypą za pomocą szczepionki. Teraz, uzbrojeni w większe zrozumienie nauki, mamy zdolność i odpowiedzialność do podjęcia wielu równoległych ścieżek rozwoju szczepionek. Ponadto potrzebujemy wydajnych, szybkich, wydajnych i tanich innowacji w zakresie produkcji; szybkie generowanie kandydatów na szczepionki dla innych, potencjalnie pandemicznych wirusów grypy (w tym nowo powstających wirusów grypy A [H5N1] kladu 2); oraz szybki ruch tych szczepionek w badaniach klinicznych. Z kolei wysiłek ten będzie wymagał kreatywności wzdłuż całego rurociągu: w opracowywaniu i wytwarzaniu kandydatów na szczepionki; synchronizacja między krajami podejść regulacyjnych; rozwiązywanie problemów dotyczących odpowiedzialności i własności intelektualnej; zapewnienie efektywności badań klinicznych; oraz stosowanie metod do gromadzenia i szybkiego rozmieszczania tych szczepionek. Inaczej mówiąc, przy tykaniu zegara pandemicznego może okazać się za mało, za późno.
Finansowanie i ujawnianie informacji
dr Polska donosi, że pełni funkcję kierownika ds. Monitorowania danych i forum bezpieczeństwa dla badania próby szczepionki przeciw peptydowi grypy prowadzonej przez Merck Research Laboratories. Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Z Mayo Vaccine Research Group, Programu Immunovirology Translations i Biodefense oraz Departamentu Medycyny Wewnętrznej, Mayo Clinic College of Medicine, Rochester, Minn.

[patrz też: lek do kolonoskopii, choroba pląsawica huntingtona, darsonval przeciwwskazania ]
[więcej w: piperine forte skład, oregasept h97, tantum verde ulotka ]