Leczenie zaburzeń reumatycznych

Odnośnie do listu Dr April (wydanie z 6 października), w odniesieniu do artykułu Topol przez Topol o nadużywaniu nesiritidu z powodu zastoinowej niewydolności serca (wydanie z 14 lipca) 2: Dr April twierdzi, że obecny prezes American College of Rheumatology (ACR) wraz z nienazwanym wcześniejszym prezydentem zachęcały do stosowania infuzji dożylnej infliksymabu (Remicade) w porównaniu z innymi terapiami, takimi jak przyjmowane samodzielnie leki, jako sposób na zrekompensowanie złego zwrotu kosztów opieki nad pacjentem . Piszemy, aby odpowiedzieć na bezpodstawne oświadczenia Dr April.
Kwestia dostępu do leków stosowanych w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób autoimmunologicznych znalazła się w centrum zainteresowania wraz z opracowaniem nowych terapii biologicznych, które są podawane tylko przez samo-wstrzyknięcie lub w postaci infuzji dożylnych. W momencie wprowadzenia tych terapii, Medicare nie obejmowało samozastosowanych leków, które zmusiły wielu pacjentów do wyboru naparów podawanych w szpitalach lub gabinetach lekarskich. Od 2002 r. ACR zaleca, aby pacjenci mieli dostęp do wszystkich zatwierdzonych terapii chorób reumatycznych, a decyzje, które leczenie jest najbardziej odpowiednie, powinny być podejmowane przez pacjentów i ich lekarzy. ACR wyraźnie stwierdził, że reumatolodzy powinni otrzymywać rekompensatę za pracę, którą wykonują, a nie za leki, które wybiorą. Uważamy, że jedynym czynnikiem, który powinien wpływać na decyzję lekarza dotyczącą tego, które leki przepisać, leży w najlepszym interesie pacjenta.
Kierownictwo ACR, w tym obecny prezydent (dr Tindall), walczyło o włączenie leków do samodzielnego wstrzykiwania w projekcie demonstracyjnym Medicare dotyczącym zastępowania narkotyków w 2003 roku i ciężko pracowało, aby zachęcić reumatologów do pomocy pacjentom w wzięciu udziału w tym projekcie. Według stanu na dzień 7 października 2005 r. Zapisano 40 239 pacjentów z pokryciem samo wstrzykującym, w tym 14 337 pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Ani ACR, ani jej prezes nigdy nie zachęcali lekarzy do faworyzowania infuzji biurowych w stosunku do innych metod leczenia chorób reumatycznych.
Elizabeth A. Tindall, MD
Oregon Health and Science University, Portland, OR 97224
David A. Fox, MD
University of Michigan Medical Center, Ann Arbor, MI 48109
Dr Tindall podaje, że był badaczem Amgen, Bristol-Myers Squibb, Genentech i Abbott. Dr Fox informuje, że otrzymał grant naukowy od Genentech, a jego instytucja otrzymała granty edukacyjne od Abbotta, Amgena, Centocora i Wyeth.
2 Referencje1. April PA. Nesiritide – niezweryfikowany. N Engl J Med 2005; 353: 1525-1527
Pełny tekst MedlineGoogle Scholar
2. Topol EJ. Nesiritide – niezweryfikowany. N Engl J Med 2005; 353: 113-116
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
[podobne: oddział rehabilitacji kardiologicznej, kapoplastyka stawu biodrowego cena, terapia czynnikami wzrostu ]
[patrz też: piperine forte skład, oregasept h97, tantum verde ulotka ]