Część „D” za „Wadliwy” – The Medicare Drug-Benefit Chaos cd

W Medicare Part D decyzje o tym, który lek w danej klasie jest stosowany, są podejmowane przez każdą firmę ubezpieczeniową, często wymagając przepisania recept. Koncepcja porzuca oczekiwanie, że lekarz wybierze najbardziej odpowiedni i opłacalny lek i ponownie przydzieli tę decyzję do firmy ubezpieczeniowej, która ma własny program. Obecne zauroczenie tym rozwiązaniem jest uciążliwym aktem oskarżenia w naszym zawodzie; ingerencja w nasze prerogatywy wynika z naszego braku samodzielnego zajęcia się tymi obowiązkami. Medicare Część D żyje dalej, reagując w sposób niewłaściwy na szkodliwe bodźce poprzez wymachiwanie kończynami najlepiej jak potrafi. Pokazuje nawet ograniczoną zdolność uczenia się, a jedna ważna okazja do nauki to zaledwie siedem miesięcy. Starsi obywatele głosują tłumnie, a wielu z nich trafi na dziurkę od pączków na początku listopada. W tym momencie powiadomią swoich ustawodawców o tym, co myślą o programie.
Lepszym rozwiązaniem byłoby dla lekarzy (i konsumentów) dokonywanie wyborów dotyczących narkotyków wyłącznie na podstawie dowodów dotyczących skuteczności, bezpieczeństwa i wartości ekonomicznej, a nie na podstawie kampanii marketingowych, które często zniekształcają te decyzje. Osiągnięcie tego będzie wymagało reform w edukacji medycznej, organizacji opieki zdrowotnej i regulacji przemysłu farmaceutycznego. 5 Będziemy musieli zbudować odpowiednie zapisywanie w strukturze praktyki klinicznej, aby nie musiała być narzucana nam z zewnątrz. Tylko wtedy możemy oczekiwać od rządu, że zapewni powszechne ubezpieczenie narkotyków, nie polegając na pośrednikach, aby lekarze i pacjenci z drugiej ręki zgadywali. Jeśli możemy nauczyć się z tej klęski i pójść w tym kierunku, nie cały chaos pójdzie na marne.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wywiad z dr Avornem można usłyszeć na stronie www.nejm.org.
Author Affiliations
Dr Avorn jest profesorem medycyny w Harvard Medical School i szefem wydziału farmakoepidemiologii i farmakoekonomii w Brigham i Women s Hospital – oba w Bostonie.

[przypisy: badania przed oddaniem krwi, leczenie w czechach, choroba pląsawica huntingtona ]
[patrz też: zoz ursynów, fizjoterapia na czym polega, szampon do wrażliwej skóry głowy ]